2008 – ZAČÁTEK EKONOMICKÉ KRIZE
velký propad pracovního trhu, kde přibývá nezaměstnaných i s kvalifikací. Přemýšlíme jak to změnit? Začíná se rodit naše vize.

2009 – JAK ZHMOTNIT VIZI?
Vzniká základní tým. Libor Malý, Pavel Šebera a Jiří Němec dají hlavy dohromady a výsledek je…tradáá. Dar! Vždyť koloběh daru nejvíc podporuje přirozené fungování lidí. Do “ekonomiky daru” se rodíme, je to normální princip spolupráce s našimi nejbližšími.

2010 – KONCEPT MÁME, JDEME NA PRODUKT
Základní koncept je tu a tým začíná pracovat na vytvoření webu. Protože technologie umožňují propojit lidi, komunity a projekty lépe než kdykoliv předtím.

2011 – VZNIK ADATO PARADIGMA
kuk a jsme zde! Nově založené občanské sdružení, které začíná projekt naplno realizovat.

2012 – MÁME NÁZEV A SPOUŠTÍME PRVNÍ VERZI
Tým se rozrůstá o další členy, vzniká název Hearth a 21.prosince 2012 je spuštěna Beta verze.

 

2013 – UČÍME SE
Každý den něco nového i díky zpětné vazbě od lidí, kteří začali v Hearth pravidelně fungovat. V polovině roku vytváříme novou jednodušší a přístupnější verzi. Přichází oranžový Hearth.net. Hmm pěkně…

2014 – KOMUNITY A REÁLNÝ ŽIVOT
Zjišťujeme, že komunity, projekty a propojování lidí jsou pro Hearth.net klíčové. A tak Hearth.net upravujeme. Chceme být víc vidět v reálném životě. O to přece jde, ne?
Hearth.net je­ pro nás jako dítě, ale stále jen nástroj k lepšímu spojování lidí a fungování skutečných komunit.
No ano, hlavně se neztratit v matrixu …

2015 – MÁME K SOBĚ BLÍŽ
Celý rok se na různých místech dějí akce s podobnou vizí, učinit náš svět lepším a lidi šťastnějšími. Za rok jich navštívíme skoro 50 a potkáváme tisíce lidí, kterým představujeme naši vizi a štědrou sociální síť. K češtině a angličtině přidáváme do Hearth.net slovenštinu. Nech sa páči.

2016 – NOVÉ MILNÍKY
Naše spanilá jízda s radostí a laskavostí se protáhla do dalších desítek města a míst. Na Slovensku jsme navštívili největší letní festival POHODA v Čechách jsme byli u zrodu nadačního fondu Šťastné Česko. Společnost nám na cestách dělala nově Tabule štěstí, na které mohli lidé za sebe dokončit větu: “Šťastný(á), jsem když…”.
V létě vznikla v Hearth.net komunita Správců obsahu a tím došlo k první předávce části admin kompetencí do rukou samotných uživatelů. Čtvrté narozeniny jsme oslavili spuštěním nové darovací funkce s názvem “Půjčím/Půjčím si” aneb sdílení a půjčování je také dar.

Příběh pokračuje. Těšíme se na další kapitoly.

Posted by